Ukázky sportovní kynologie KK Domažlice 2016

Ukázky sportovního výcviku psů – mateřská škola Mrákov 26. 5. 2016

Tak jak jsme již minulý rok začali s ukázkami sportovního výcviku psů členů našeho kynologického klubu na oslavách dne dětí na Podzámčí i letos v tomto trendu pokračujeme a na pozvání učitelky Mateřské školy v Mrákově a zároveň členky našeho kynologického klubu Moniky Černé jsme dne 26. 5. 2016 v dopoledních hodinách uskutečnili ukázku sportovního výcviku psů, kterou na hřišti mateřské školy v Mrákově provedli psovod Pavel Placheta s německým ovčákem Darem a figurant Jaromír Javorek, kdy děti této mateřské školy v doprovodu učitelky a ředitelky školky se nejen podívali na cviky poslušnosti podle národních zkušebních řádů a ukázky obran – vyhledání a zadržení figuranta, ale mohli si i sami na sobě vyzkoušet některé ochranné a výcvikové pomůcky pro figuranty jako jsou např. ochranné rukávy, ochranný „ringo“ oblek, ochranné manžety, obušek a další. Celá ukázka se líbila nejen dětem, ale i přihlížejícím pedagogům a proto budeme v podobných akcích i nadále rádi pokračovat.

Ukázky sportovního výcviků psů – dětský den Zahořany 29. 5. 2016

Na pozvání spolku Zahořanské ženy jsme přislíbili účast na oslavách mezinárodního dne dětí v Zahořanech. Dne 29. 5. 2016 od 13:00 hodin jsme se sešli v Zahořanech na návsi, kde jsme měli předvést ukázky sportovního výcviku psů členů našeho kynologického klubu. Sešli jsme se zde v hojném počtu konkrétně náš figurant Jaromír Javorek, Pavel Placheta s německým ovčákem Darem, Vlasta Hulcová s německým ovčákem Mackem, Pavlína Schlägelová s kříženečkem fenkou „Ejmy“,  Romana Přibilová s fenkou československého ovčáka Airou, Barbora Nersová s belgickým ovčákem Erigeronem a Pavel Horn s Novoskotskými retrívry Connie a Anabell . Ukázky začali předvedením cviků poslušnosti podle národních i mezinárodních zkušebních řádů, kdy předváděli své dovednosti vždy dva psovodi se svými psy najednou. Následovaly ukázky obran podle NZŘ, které předvedli Pavel Placheta s Darem, Vlasta Hulcová s Mackem a figurant Jaromír Javorek a ukázka služební obrany – zadržení ozbrojeného pachatele střelnou zbraní přistiženého při krádeži auta, kterou provedli Barbora Nersová s Erigeronem a figurantem Jaromírem Javorkem. Nakonec následovalo vystoupení Pavla Horna s Connie, kdy předvedli několik speciálních cviků jako např. slalom mezi nohama psovoda za chůze, držení pamlsku na nose, chůze a točení se na místě na zadních nohou a mnoho jiných. Všichni přítomní psovodi se psy nakonec nechali přítomné děti seznámit se s jejich čtyřnohými kamarády a Jarda Javorek dětem i dospělým nechal osahat některé ochranné a výcvikové pomůcky pro figuranty jako jsou např. ochranné rukávy, ochranný „ringo“ oblek, ochranné manžety, obušek a další.

Pavel Placheta

kontakt

ZKO 1 Domažlice 299
Sportovní střelnice Jirklovka
344 01 Domažlice
Telefon: +420 605 166 274
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
IČO: 65571436, Číslo účtu: 209 060 071/0300
Korespondence:
Ing. Hana Slachová
ZKO Domažlice 1
Havlovice 74
344 01 Domažlice