Podzimní závody o Chodský Čakan 2016 očima Vlasty Hulcové

Sedmnáctý listopad 2016 se jako již tradičně nesl v duchu závodu O chodský čanan, konaný na našem cvičišti v Domažlicích. Dá se říct, že počasí nám vcelku přálo, i přes krátkou přeháňku a občasné mrholení. Kamínka v klubovně byla zárukou teplíčka. Bohužel, letošní ročník byl poznamenán nízkou účastí. I přes to, se všichni soutěžící – jak ti 4-nozí, tak 2-nozí pustili s vervou do soutěže. Na naše výkony svědomitě dohlížel pan rozhodčí Zábranský, díky němuž jsme měli možnost nejen porovnat své výkony se soupeři, ale zároveň jsme si odnesli rady, co zlepšovat přes zimu. Konečný počet závodníků se zastavil na počtu 7 závodníků (2 v kat. ZZO, 2 v kat. ZM a 3 v kat. ZVV1). 

Závody zahájily stopy. Jeden pejsek v kat. ZM a jeden v ZVV1. Následovaly poslušnosti ve všech kategoriích. V kat. ZZO souboj o první místo s přehledem vyhrála, za náš klub (ZKO Domažlice 1), Anabell s Pájou Hornem jako psovodem (59b.). Následovala kat. ZM a ZVV1. 

Vytáhly se plenty a hurá na obrany. I přes to, že pro moji maličkost (Vlastík Hulcová) i Macka, byly tyto závody premiérou v kat. ZM, s krásnými 48 body za obranu (plus 45 za poslušnost) bylo jisté, že nám první místo neunikne. Po nás nastoupili pesani v hlavní kat. ZVV1. Tato kategorie byla v podstatě klubovým přeborem, který nakonec vyhrál Dar s Pavlem Plachetou jako psovodem (90b poslušnost + 97b. obrany). Druhé místo uhájila Connie s Pájou Hornem (84b poslušnost + 98b. stopa). Na třetím místě skončil Harry s Hankou Slachovou (86b poslušnost + 86b. obrany). Pořadí závodníků v jednotlivých kategoriích již bylo známo. 

Následoval branný speciál (nepovinný), ve kterém jednotliví závodníci měli za úkol běh na čas, hod granátem a střelbu ze vzduchovky. Tento mač měl nakonec dva vítěze. O první místo se dělili 2 Pavlové – Horn a Placheta. 

Celý závod ovšem nebyl jen o závodnících a rozhodčím. Osobou, bez které by se závod neobešel, byl v první řadě figurant – Jarek Javorek. O něco dobrého do bříška se jako tradičně starali Majka a Míša Kožnarovi. Dvorní fotografkou tentokráte byla Páfa Schlägelová, její sestra Hanka byla pasována do role vedoucího závodu. Pomoc nabídla i Barbora Nersová, která se nakonec i zúčastnila branného závodu. 

kontakt

ZKO 1 Domažlice 299
Sportovní střelnice Jirklovka
344 01 Domažlice
Telefon: +420 605 166 274
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
IČO: 65571436, Číslo účtu: 209 060 071/0300
Korespondence:
Ing. Hana Slachová
ZKO Domažlice 1
Havlovice 74
344 01 Domažlice