Kynologické závody o Kolovečský pohár 7.11.2015

KK Domažlice na závodech v KolovčiPo té co jsme se dozvěděli, že naši kynologičtí kolegové z KK Koloveč pořádají závody o Kolovečský pohár, jsme neváhali a hned jsme se rozhodli pro účast na těchto závodech. Za náš kynologický klub Domažlice 1 jsme se přihlásili hned 3 psovodi se svými psími kamarády - Pavel Placheta se psem Goliášem z Chodského království, Jaromír Javorek se psem Atilou a Blanka Pivoňková se psem Arniem Čerchovské hvozdy. Všichni jsme se rozhodli pro nejvyšší vypsanou kategorii a to podle zkušebního národního řádu ZVV1. Naše zvolená kategorie ZVV1 byla tou početně nejobsazenější a kromě nás tří se o poháry v této kategorii utkalo ještě dalších 6 psovodů se psy. Mimo naší kategorie se v Kolovči soutěžilo i v kategoriích ZZO, kde se utkalo celkem 5 soutěžících a kategorii ZM kde byli 3 soutěžící.

 

Složení účastníků bylo pestré. 7 účastníků bylo z domácího Kolovče, 3 ze Stoda, 3 z Domažlic, 2 z Přeštic a po jednom z Líní a Strakonic. Počasí nám přálo a nálada byla optimistická. Po úvodním přivítání a rozlosování pořadí se jako první z našeho teamu vydala Blanka s Arniem na stopu, kde nasbírala úctyhodných 93 bodů, čímž hned na začátku nasadila laťku velmi vysoko. Pak jsme šli na cviky poslušnosti, které jsme odcvičili v pořadí Jarda s Atilou, Pavel s Goliášem a Blanka s Arniem, která v této disciplíně se ziskem 97 bodů nenechala nikoho na pochybách, kdo bude celkovým vítězem kategorie ZVV 1. O vítězi tedy bylo rozhodnuto a Pavel s Goliášem a Jarda s Atilou šli bojovat o zbylá místa na bedně do poslední disciplíny, což byla obrana. Zde se nejlépe ze všech psů dařilo Goliášovi, který při obraně získal 97 bodů, což v součtu bodů z poslušnosti jej vyneslo na 2. místo za Blankou s Arniem. Atila zřejmě neměl svůj den a navíc to pro něj byly první závody v kategorii ZVV 1, takže nakonec obsadili s Jardou 9. místo v této kategorii. Organizace závodů byla bezchybná, všechno plynule navazovalo a klobása připravená pro všechny účastníky prostě neměla chybu. Nakonec ještě teamové foto a hurá domů odměnit naše pejsky za jejich snažení.

 

kontakt

ZKO 1 Domažlice 299
Sportovní střelnice Jirklovka
344 01 Domažlice
Telefon: +420 605 166 274
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
IČO: 65571436, Číslo účtu: 209 060 071/0300
Korespondence:
Ing. Hana Slachová
ZKO Domažlice 1
Havlovice 74
344 01 Domažlice