Podzimní závod o Chodský čakan 17. 11. 2015

parta hic

Jako již tradičně pořádal na svém cvičišti kynologický klub Domažlice 1 závod O chodský čakan, který se konal dne 17. 11. 2015. Účast soutěžících byla rekordní, celkem se sešlo na soutěži celkem 20 psovodů se svými psy různých plemen. Závodilo se podle pravidel národních sportovních řádů v kategoriích ZZO, speciální kategorií ZZO-0 (modifikovaná ZZO), ZM, ZVV1 a speciální obrana podle propozic vymyšlených našim figurantem Jardou Javorkem.

 V  ZZO soutěžili 4 soutěžící,  v ZZO-0 2 soutěžící, v ZM 3 soutěžící a v ZVV1 11 soutěžících. Za domácí kynologický klub Domažlice 1 se účastnila Vlasta Hulcová s Macem v ZZO, Pavla Schläglová s Dastym a Romana Přibylová s Airou v ZZO-0 a Blanka Pivoňková s Arniem Čerchovské hvozdy, Pavel Placheta s Goliášem z Chodského království (Darem), Jan Odvody s Dalkou od PČR a Hanka Slachová s Harrym Potterem SV všichni v ZVV 1.  Rozhodčím byl zkušený kynolog Josef Zábranský a figurantem pro obrany neméně zkušený Jaroslav Javorek.

 

  Počasí nám sice příliš nepřálo, časté dešťové přeháňky zmáčely nejednoho soutěžícího a hlavně pana rozhodčího. I přes to se ukázalo, že schopnosti psovodů a jejich pejsků jsou na natolik vysoké úrovni, že ani počasí na toto nemá žádný vliv. U kategorie ZM a ZVV1 bylo na psovodech, zda si zvolí kombinaci stopa – poslušnost, nebo obrana – poslušnost. Většina se rozhodla pro 1. variantu.

 V průběhu závodů se o účastníky vzorně starala Marie Koznarová, která zabezpečovala, aby nikdo z účastníků ani činovníků neměl hlad ani žízeň.

 Menu s výběrem dvou jídel s polévkou a samozřejmě sladkým dezertem – pravým Chodským koláčem nezklamalo jistě nikoho ze zúčastněných.

 Po té, co na určených místech pro vypracování stop a následně v prostoru cvičiště KK Domažlice při poslušnosti a obranách všechny dvojice ze sebe dostali to nejlepší, co se v daný okamžik dalo, následovala speciální obrana, kterou vymyslel Jarda J. Tato disciplína byla rozdělena na 2 části, přičemž v každé z nich se dalo získat po 50ti bodech. První disciplínou bylo vypití 0,5 litru nealkoholického piva z lahve v čase do 27 vteřin (u dam limonády ze sklenice) psovodem a po ukončení této části, která byla na čas, následovalo hladké zadržení figuranta psem na vzdálenost cca 30 metrů. Jelikož první část všichni splnili za plný počet bodů rozhodovala část druhá, v níž byl stejně jako na jaře nejlepším obranářem Goliáš z Chodského království alias Dar s psovodem Pavlem Plachetou, který kromě titulu nejlepší obranář získal i mnoho věcných cen.

 Po ukončení všech cviků včetně speciální obrany, do které se přihlásilo celkem 9 psovodů se psy následovalo v podvečerních hodinách slavnostní vyhlášení výsledků. 

 Při vyhlášení výsledků se ukázalo, že úroveň všech soutěžících je velmi dobrá a u některých i výborná. Zejména musím vyzdvihnout výkon naší výcvikářky Blanky Pivoňkové s Arniem, která suveréně a bezkonkurenčně ovládla kategorii ZVV 1 s počtem 198 bodů, ale ani ostatní členové KK Domažlice 1 se nenechali zahanbit, kdy Pavel Placheta s Goliášem skončil na 3. místě v ZVV 1 s počtem 186 bodů, Jan Odvody s Dalkou na 5. místě v ZVV 1 se 172 body, Hanka Slachová na 6. místě v ZVV 1 se 171 bodů. V kategorii ZZO se Vlasta Hulcová s Macem umístila na 4 místě vinou nepovedeného dlouhodobého odložení, kdy v ostatních disciplínách plně držela krok s ostatními závodníky v ZZO. V neposlední řadě ještě musím uvést kategorii ZZO-0, kde se na prvním místě umístila Romana Přibylová s Airou a na druhém místě Pavlína Schlägelová s Dastym.

 Všichni, kteří se umístili na prvních třech místech v jednotlivých kategoriích byly oceněni poháry, věcnými cenami a jak je u nás již pravidlem i chodskými koláči.  Všem účastníkům byl předán diplom a myslím, že nikdo neodcházel nespokojen. Kompletní výsledky a foto ze závodů najdete u tohoto článku.

kontakt

ZKO 1 Domažlice 299
Sportovní střelnice Jirklovka
344 01 Domažlice
Telefon: +420 605 166 274
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
IČO: 65571436, Číslo účtu: 209 060 071/0300
Korespondence:
Ing. Hana Slachová
ZKO Domažlice 1
Havlovice 74
344 01 Domažlice