Podmínky pro výcvik

 

Žádáme všechny členy, účastníky kurzů i příchozí o dodržování níže uvedených podmínek pro výcvik

• Psovod dochází na cvičák pouze se zdravým psem, který nejeví známky nemoci a má platné očkování, dále se pak požaduje odčervení a odblešení psa. Návštěvníci jsou povinni - v případě pochybností - členům vedení klubu nebo výcvikářům předložit platný očkovací průkaz. V případě, že jsou na psu viditelné náznaky nemoci, bolesti či úrazu je jeho výcvik dočasně zakázán.

• Na výcvik je nutné dostavit se včas s dostatečně vyvenčeným psem, nejlépe nenakrmeným, nebo řádně předem omluvit svoji neúčast!
• Prosíme nevenčit pejsky na přilehlé louce, ta je soukromým pozemkem.

• Dětem mladším 12-ti let je vstup povolen pouze v doprovodu zákonného zástupce.

• Do vnitřních prostor (klubovna, kuchyňka) nemají - pokud nebude řečeno jinak - psi přístup.

• Dodržujte pokyny výcvikáře ohledně výstroje psa. Výstroj psa bude vysvětlena na první lekci, povinný je jednoduchý řetízkový stahovací obojek, pevné vodítko cca 1,20 m (1,50 m), dostatek pamlsků, dvě stejné hračky. Nebude-li výstroj psa odpovídat pokynům, může být z příslušné lekce vyřazen.

• Než vstoupíte do prostoru za klubovnou, jděte se - bez psa - s cvičitelem domluvit. Pokud se právě zabývá prací s jinými nebo pokud ho nepoznáte, rád Vám poradí kdokoliv ze zkušenějších nebo ze stálých členů našeho klubu. Váš pejsek to těch pár minut v autě bez problémů vydrží. Nekoordinovaná přítomnost množství nepracujících psů může být nepříjemná i pro Vás, až budete cvičit se svým psem. O nebezpečí nějakého nedorozumění mezi psy ani nemluvě.

• Psovod při výcviku dbá pokynů výcvikáře, instruktorů a figurantů. Po dobu výcviku je pohyb a přítomnost psů na place i na verandě zcela v kompetenci právě pracujícího výcvikáře. Pokud někdo chce cvičit mimo jeho skupinu např. odložení, pak pouze s jeho souhlasem. Je zakázáno bez souhlasu výcvikáře zdolávat překážky. Některé mohou být pro štěně zcela nevhodné a pád z nich může Vašemu pejskovi způsobit trvalé následky. Překážky ani výcvikový prostor nenechte psem zbytečně očůrávat!

• V případě agresivního psa nebo psa, který se pere s ostatními, je nutné upozornit výcvikáře a pes musí mít náhubek.

• Psovod zodpovídá za škody způsobené jím i jeho psem a je povinen udržovat pořádek a čistotu v celém! areálu klubu.

• Pokud nebude řečeno jinak, pejska mějte na vodítku a netrpte mu samostatné řešení sporů s ostatními psy, nepleťte si to ovšem s hrou.

• Psa nepřetěžujte!

• Zákaz používání neadekvátních pomůcek a metod výcviku (kopání do psů, psychické týrání a jiné nepřístojné jednání). Výcvikové pomůcky jako je např. ostnatý či elektrický obojek smí majitel psa použít pouze v případě vysloveného vyžádání od výcvikáře. Toto platí nejen při výcviku, ale i mimo cvičiště a na veřejnosti!

• Nepřístojné chování a porušování zákonných norem vč. tohoto řádu členem ZKO může být důvodem k vyloučení z výcvikového dne vedoucím výcviku, popř. může být řešeno v souladu s platnými normami (Stanovy ČKS - čl. 5/2 a-c, Kárný řád ČKS). Připomínáme, že ve smyslu Řádu pro ochranu zvířat pro ČMKU z r. 2006 se nebudou moci akcí, pořádaných naší organizací na veřejnosti účastnit psi s kupírovanýma ušima. Tito psi však nejsou vyloučeni z výcviku.

Všichni výcvikáři a členové klubu s Vámi pracují ve svém volném čase a bez nároku na jakoukoliv odměnu. Respektujte proto prosím veškeré jejich pokyny a zejména dodržujte dohodnuté termíny. Děkujeme Vám.

kontakt

ZKO 1 Domažlice 299
Sportovní střelnice Jirklovka
344 01 Domažlice
Telefon: +420 605 166 274
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
IČO: 65571436, Číslo účtu: 209 060 071/0300
Korespondence:
Ing. Hana Slachová
ZKO Domažlice 1
Havlovice 74
344 01 Domažlice